Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адмістрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЦЕНТР"

Віртуальне фойе

Google створили віртуальну галерею шедеврів світової культури

1848 класичних картин у високому дозволі.

На сайті Arts & Culture, в розділі Zoom Views, Google зібрали 1848 класичних картин - шедеврів світового мистецтва. Їх можна розглянути в найдрібніших деталях.

«Збільшуйте масштаб і відкрийте для себе неймовірний рівень деталізації».

Таким чином, ви можете розглянути буквально кожну тріщину на картині, ніби підійшли дуже близько.

У Zoom Views є і культова картина «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермеєра, і прекрасна «Зоряна ніч» Ван Гога.

Серед інших робіт - картини Густава Клімта, Рембрандта, Караваджо і багатьох інших художників.

 

Вірменія

Вірменія - країна в Закавказзі, розташована на північному заході Вірменського нагір'я, між Чорним і Каспійським морями. Вірменія  межує з Грузією, Туреччиною та Іраном.

Вірменія — стародавня країна з самобутньою культурою і глибокою історією.  Тут людей оточує неймовірна природна краса, а місцеві жителі гостинні, як в минулі часи. Християнство тут сповідують тисячі років. Вірменія першою в світі зробила християнство державної релігією. Це сталося ще в 301 році, а сьогодні 97% населення Вірменії – християни. Саме у Вірменії була побудована перша церква — справжній скарб для паломників.

Столиця Вірменії – Єреван — є одним з найдавніших міст на землі. Місто було засноване в 782 році до н. е. царем Урартом Аргішті. Навіть Рим був побудований майже три десятки років тому.

Культура  Вірменії дуже багата. Архітектура церков, часто прикрашених дивовижними елементами різьблення по каменю, є однією з найпомітніших форм мистецтва.

Вірменія багата численними хачкарами. Хачкари - кам'яні стели з різьбленим зображенням хреста, встановлені на території Вірменії повсюдно, їх налічується кілька тисяч, і кожен хачкар відрізняється своїм неповторним візерунком.

Композитор Арам Хачатурян і скульптор Хорен Тер- Арутян - великі імена, широко відомі у всьому світі.

Традиційна вірменська музика за звучанням схожа на близькосхідну. І сьогодні гарна народна музика є частиною повсякденного життя в країні.

Вірменська література багата прислів'ями, казками і народними переказами. Родоначальником сучасної вірменської літератури вважається Хачатур Абовян

Перший у світі підручник арифметичних задач був складений вірменським вченим-математиком VI століття Давидом Непереможним. Примірник цього задачника зберігається в Єреванському матенадаране.

Вірменське озеро Севан – найбільше на Кавказі. Його площа дорівнює 1240 км2, а глибина сягає 80 метрів. На озері Севан був здійснений найдовший заплив у світі.

Гора Арарат вважається символом Вірменії. Ось тільки сама ця гора знаходиться зовсім не на території країни — вона вже багато років є частиною Туреччини. Одна вершина дісталася їй за договорами 1921 року, друга – з турецько-перської угоди 1931 року.

Вірменський народ вважає гору Арарат священною, тому що, на думку вірмен, саме тут зупинився ковчег Ноя після біблійного потопу. Цікаво те, що, в якій би точці Вірменії ви не перебували, ви завжди побачите гору Арарат.

Висота гори Арарат становить 5165 метрів і є однією з найвищих гір Євразії.

Вірменський коньяк є відомим на весь світ. Вірменський коньяк – єдиний у світі, який отримав від французів привілей називатися саме коньяком, а не бренді. Одним з найвідданіших шанувальників вірменського коньяку був Уїнстон Черчілль. Кажуть, він щодня випивав пляшку цього сонячного напою.

Одним з трьох найбільш досконалих у світі вважається вірменський алфавіт. У 405 році був створений вірменський алфавіт Месропом Маштоцом.

У 2014 році вірменський лаваш був включений в список об’єктів нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Також в цей список увійшли виконання музики на дудуке, майстерність створення вірменських хачкарів (кам’яних хрестів) і середньовічний вірменський епос «Давид Сасунский».

Абрикос – це символ країни. На прапорі Вірменії нижня помаранчева смуга символізує саме цей фрукт.

У Вірменії наприкінці XX століття був введений податок на пил. Щоб позбутися від надлишків пилу у дворах, міністерство економіки ухвалило: «Населення повинне оплачувати витрати з видалення пилу з розрахунку 2 драма ($0,0042) за 1 м2».

Вірменське вино прославлене на весь світ. І не даремно, адже вино тут роблять з особливих плодів винограду. Якість вірменського вина було визнано навіть французами.

Вірменія може похвалитися найдавнішою виноробнею в світі. Вона була виявлена кілька років тому в селищі Арени. Зараз вона не функціонує, але археологи знайшли те, що від неї залишилося. За оцінками спеціалістів, тут виробляли вино більше шести тисяч років тому.

Найбільша в країні картинна галерея була створена в 1921 році.

У Вірменії була побудована найдовша канатна дорога у світі – «Крила Татева», розташована неподалік від монастиря Татев. Це спорудження було побудовано всього лише за 10 місяців. Довжина його 5752 метрів. Шлях в монастир займає всього лише 11 хвилин. За годину канатна дорога пропускає 200 пасажирів.

Європейці довгий час називали абрикоси вірменськими яблуками. Це тому, що раніше фруктів давали назви згідно країні, в якій їх вирощували.

У Вірменії була виявлено найдавніше взуття, знайдене на території селища Арени. Передбачається, що взуттю понад 5500 років.

У вірменському Державному Геологічному музеї знаходиться найбільший метеорит Вірменії.

Один з найбільших мостів Європи — Великий Радянський міст в Єревані.

Бажаємо вам цікавих подорожей  цією дивовижною країною.