Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ОБЛАСНИЙ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНИЙ ЦЕНТР"

День народження Володимира Боровиковського

Видатний портретист та іконописець Володимир Лукич Боровиковський народився в Миргороді, у 1757-му році. Його батько, брати і брати батька належали до дрібної козацької старшини. Вони несли полкову службу і займалися іконописом.

У 17 років вступив до Миргородського полку, у 26 отримав чин значкового товариша (один із тих чинів, які давалися козацькій старшині). Незабаром після цього, в зв'язку із знищенням залишків самоврядування краю і переформуванням козацьких полків у регулярні, отримав звання поручика і був звільнений від військової служби.

В середині грудня 1788 року, починається період інтенсивної й плідної творчої діяльності Боровиковського, яка висунула його в ряди найбільших портретистів кінця XVIII століття.

Боровиковський найбільш яскраво втілив ідеї сентименталізму в портретному живописі, що грали дуже помітну роль у художній культурі 90-х років. Але в його мистецтві є низка вільніших жанрів, мотивів і тем, які відтворюють нові відтінки і штрихи в характерах людей, збагачуючи образи. Зберігається, а поступово – і наростає, класична основа. Боровиковський зображував людей в домашній обстановці, в реальному середовищі. В цілому творчість Боровиковського вписала привабливу сторінку в історію портретного живопису XVIII — початку XIX століття.